Nasze klacze i źrebięta


„Każdy konik gniady
Gubi w śniegu ślady.
Każdy konik płowy
Ma złote podkowy.
Każdy konik siwy ma różę u grzywy.
Spójrz, jak w końskich chrapach
Świeci róży zapach!”
Stanisław Grochowiak  „Konie, konie””

 

 


W obecnej chwili nasze stado hodowlane tworzy pięć wyjątkowych i niepowtarzalnych koni.

Do naszego stada hodowlanego należą dwie oldenburskie klacze hodowlane: Dolce Vita III (10 lat), Cherokee (6 lat), młoda oldenburska klacz Cheyenne (2 lata),  hanowerska klaczka Dolcezza Fiore (urodzona w 2019 r) oraz zasłużony w Europie dla hodowli koni sportowych, ogier hodowlany – Jazzman (23 lata).

Stado hodowlane Sky Ring znajduje się w miejscu, które mogłiśmy sobie wymarzyć, pełne wolnych przestrzeni, z których mogą korzystać do woli za dnia i nocy, spędzając swoje szczęśliwe chwile w otoczeniu pięknej przyrody, wśród drzew, na padokach porośniętych soczystą trawą, wśród szumu rzeczki. Padoki o każdej porze roku zapewniają naszemu stadu dach nad głową w postaci obszernych wiat, wypełnionych zawsze sianem, którego nigdy im nie brakuje, stały dostęp do wody, a na pniach sosenek przypięte lizawki solne.

Zaglądając w oczy naszych matek hodowlanych widzimy w nich radość i zadowolonie, natomiast galopady młodych koni i źrebiąt świaczą wyłącznie o tym, że są szczęśliwe, a dzieciństwo błogo im upływa. Wszystkie nasze konie mają codziennie zapewniony kontakt z człowiekiem oraz dbałość o higienę zarówno fizyczną i psychiczną.

Każde z naszych koni ma swoje odrębne miejsce w naszych sercach, jak również każde z nich jest dla nas odrębną księgą. Niektóre z nich były w większym lub mniejszym stopniu  już częściowo zapisanymi księgami, kiedy przyszły do nas jako dorosłe i dojrzałe osobniki, a niektóre zupełnie czystymi księgami, których stronice z dnia na dzień tworzą swoją treść. Z naszej strony staramy się ze wszystkich sił, aby zapis ten był prozą szczęścia.   

POZNAJ NASZE KLACZE

Kontakt

Monika Kołakowska

Ul. Świderska 109G/21

03-128 Warszawa

+48 662 055 794

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).